Popularne wpisy

Urban jungle czyli miejska dżungla w Twoim wnętrzu

Miejska dżungla to bardzo popularny w ostatnim czasie trend wnętrzarski. Polega na urozmaiceniu prywatnych mieszkań oraz przestrzeni publicznych okazałymi motywami roślinnymi. Dzięki kompozycjom roślinnym wnętrza stają się bardziej wyraziste i oryginalne.

Żyjąc w dużym mieście rzadko mamy do dyspozycji własny ogródek. Nie oszukujmy się, nie każdy jest również wielbicielem „grzebania w ziemi”. Mieszkając w bloku nie musimy jednak rezygnować z możliwości  otaczania się zielenią. Wystarczy zakup kilku ciekawych roślin, czy interesujących dodatków. Mnogość roślin we wnętrzu pozwala cieszyć się zielenią w jesienne i zimowe dni, gdy za oknem szaro, buro i pada deszcz. Od dawna bowiem wiadomo, że zieleń ma bardzo pozytywny wpływ na człowieka. Nie bez znaczenia jest również aspekt zdrowotny otaczania się roślinami. Jesteśmy coraz bardziej świadomi jakości powietrza, którym oddychamy, a alternatywą dla oczyszczaczy powietrza są właśnie rośliny zielone.

Trend choć popularność zdobył w ostatnich latach, nie jest jednakże niczym nowym. W latach 80-tych i 90-tych niemal w każdym polskim mieszkaniu można było spotkać liczne paprocie, fikusy, kaktusy czy różnego rodzaju bluszcze. Przykładowo w naszym mieszkaniu rósł okazały fikus wielkości do sufitu, a także liczne paprocie i bluszcze. Mieliśmy swoje aloesy, z których mama przyrządzała tajemne receptury lecznicze i kosmetyczne. Latem większość kwiatów zdobiła balkon, a zimą rośliny przenoszone były na klatkę schodową, gdzie wówczas tętniło życie towarzyskie dzieciaków z wieżowca.

Bardzo popularne są także obecnie motywy tropikalne. Hitem są monstery, bananowce, palmy, czy sukulenty. Tropikalne rośliny przeniknęły do wnętrz jako żywe rośliny doniczkowe, a także na tapetach, poduszkach, plakatach i innych dodatkach. Zieleń pięknie wypełnia wnętrza oraz świetnie komponuje się z innymi kolorami. Bardzo popularne w ostatnich czasach było przykładowo połączenie zieleni z różnymi odmianami różu.

Kolorowe kubiki od Talukko świetnie wpisują się w najnowsze trendy, a nowoczesne dębowe komody i szafki RTV z kolekcji Koobik idealnie współgrają z wszelkimi motywami roślinnymi. Marka Talukko reprezentuje polski design i oferuje meble o najwyższej jakości wykonania i z dbałością o detale.

* Niesamowita lampa akompaniująca Szafce RTV Koobik – autorstwa pracowni Dreizehngrad dostępna m.in. w Pufa Design