Popularne wpisy

Świat polskiego designu docenił meble Talukko

Talukko to nowa marka, prezentująca świeże spojrzenie na polski design. Nasze projekty wyróżnia nowoczesne wzornictwo oraz przemyślana forma.

Tworzenie mebli to złożony proces, w który wkładamy wiele serca, dlatego niezmiernie nas cieszy, że starania zespołu Talukko zostały docenione. Z ogromną dumą chcemy ogłosić, że jeden z naszych projektów, został nominowany do uznanej w świecie dizajnu nagrody – TOP DESIGN award 2017.

Sukces projektu Talukko – szafka RTV pod telewizor

Mowa o szafce RTV z linii KOOBIK. Kolekcja KOOBIK jest dla nas bardzo ważna, gdyż stanowi fundament marki Talukko. Naszym priorytetem było stworzenie nowoczesnych mebli o ciekawym wzornictwie, które jednocześnie będą odznaczać się wysoką funkcjonalnością. Wszystkie te cechy udało nam się zawrzeć w nominowanym projekcie.

Szafka RTV została zaprojektowana z myślą o posiadaczach sprzętu multimedialnego. Nieprzeciętna forma oraz najwyższa jakość wykonania tego mebla, zostały docenione przez jury TOP DESIGN award 2017. Nasz projekt zakwalifikowano do II etapu konkursu.

Arena DESIGN – miejsce spotkań pasjonatów mebli i polskiego designu

Arena DESIGN to wystawa odbywająca się każdego roku, już od dziewięciu lat, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stanowi doskonałą okazję do spotkań dla projektantów, producentów oraz wszystkich pasjonatów polskiego designu. To obowiązkowe wydarzenie dla entuzjastów, chcących być na bieżąco ze współczesnymi trendami.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-17 marca. Ekspozycja została podzielona na trzy główne strefy tematyczne: FORUM obejmujące warsztaty oraz konferencje, EDUKACJA, w skład której wchodzą najciekawsze kierunki powiązane z projektowaniem i polskim wzornictwem oraz najważniejsza dla naszego zespołu – TOP DESIGN, czyli wystawa finalistów konkursu.

Szafka RTV KOOBIK została nominowana w kategorii przestrzeń domowa. TOP DESIGN award ma na celu promowanie innowacyjnego, polskiego wzornictwa, dlatego też niezmiernie cieszymy się z tego wyróżnienia!

14 marca to dla nas ważny dzień. Tego dnia odbywają się obrady jury, które wyłoni laureatów konkursu oraz gala wręczenia nagród, która będzie miała miejsce na ekspozycji arena DESIGN. Trzymamy kciuki za projekt Talukko.